Ekonomi

Toyota Türkiye’den mesleki eğitime hibe desteği

İSTANBUL (İGFA) –Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda “Kaliteli Eğitim” konusunu öncelikli konuları arasında benimseyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, mesleki eğitimi desteklemek amacıyla hibe tabanlarını korumaya devam ediyor.

Öğrencilerin en son teknolojilerle doğrudan eğitim alarak mesleki bilgi ve becerilerini artırmayı hedefleyen şirket; İstanbul, Elazığ, Karabük, Bayburt, Çanakkale, Diyarbakır, Kocaeli, Bursa, Antalya, Kütahya, İskenderun, Aydın, Düzce, Ankara, Samsun, Şanlıurfa, Siirt’te 16 Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, 4 Meslek Yüksek Okulu, 1 Üniversite Mühendislik 105 Eğitim Fakültesi ve 2 Mesleki Eğitim Merkezinin de aralarında bulunduğu 22 eğitim merkezinde hurda motor ve 150 adet dişli kutusu bulundu.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, kaliteli eğitime katkı sağlamak amacıyla yaptığı 1274 motor ve 898 şans eseri bağışı ile çeşitli okul ve kurumlara toplam 2.172 bağışta bulundu.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Erdoğan Şahin, eğitime verilen her temelin birçok yönden fayda sağlayacağını vurgulayarak, “Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak eğitime desteği kurumsal bir değer olarak görüyoruz ve bu desteği önemsiyoruz. sektöre nitelikli iş gücü yetiştiren okul ve kurumları desteklemek. Öğrencilerin eğitimleri boyunca edindikleri bilgileri pratikte uygulayabilmeleri için tüm desteğimizi vermeye devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu