Haber

Erzincan’da son durum: Bakan Yerlikaya’dan yeni açıklama

Erzincan’ın İliç ilçesinde dün meydana gelen heyelan herkesi derinden etkiledi.

Çöpler köyünde bulunan altın madeni sonucu 9 işçi enkaz altında kaldı.

İşçilerin enkaz altında kalması üzerine bölgeye çok sayıda kurtarma ekibi sevk edildi.

Kurtarma çalışmalarının devam ettiği sırada geceden beri bölgede bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan yeni bir açıklama geldi.

Basın mensuplarının karşısına çıkan Bakan Yerlikaya, işçilerin yerlerinin bilinip bilinmediği ve bölgedeki son durum hakkında şunları söyledi;

İşçilerin yerleri ile ilgili

İnsan kaynağı ve işçi anlamında bir ihtiyacımız yok. Yapılan tüm değerlendirmelerde aradığımız arkadaşlardan 5’inin konteynerde, 3’ünün araçta ve aynı bölgede, şoför kardeşlerimizden birinin ise başka bir bölgede kamyonda olduğu belirlendi.

“100 dönüm alana yayılan bir kitleden bahsediyoruz”

100 dönüme yayılan bir kitleden bahsediyoruz. Bu kitlede avantajımız var. Metal radar tespitlerimizle birlikte bu kitleleri, yani araç ve konteynerin içindekileri de aramaya başladık. Bu radar taramalarıyla bu araçların ve konteynerlerin izini alır almaz oraya odaklanıp biraz mola vermek istiyoruz.

“Cumhurbaşkanımızı sürekli bilgilendiriyoruz ve talimatlarını alıyoruz.”

Arama kurtarma çalışanlarının çalıştığı yerlerde heyelan riski yoktur. Arama kurtarma operasyonlarının güvenliğinden taviz vermeden çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz. Duamız ve dileğimiz müjdeli haber vermektir. Bu noktada çalışıyoruz. İnşallah güzel haberler verebiliriz. Medyamız olayı an be an aktarmaya çalışıyor. Teşekkür ederim. Cumhurbaşkanımızı her zaman bilgilendiriyoruz ve talimatlarını alıyoruz.

Aramayı seri olarak yapmamız gerekiyor. Bunun için bizim avantajımız radarın derinliğine ulaştığı aralıkta radarla bunlara ulaşabiliyor olmamız. Gece gündüz durmayacağız, arama kurtarma çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bölgede 1.708 işçi çalışıyor.

haber-can.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu