Teknoloji

YouTube’un Hazır Oyunları için yolun sonu göründü

Eğer YouTube uygulamasında oyun oynayabileceğinizi hiç duymadıysanız, denemek için çok az zamanınınız kaldığını öğrenmek sizi üzebilir. YouTube uygulamasında basit oyunlar oynamanıza imkan tanıyan Playables (Hazır Oyunlar) adlı deneysel özellik, 28 Mart’ta kullanımdan kaldırılıyor.

YouTube, oyun özelliğiyle ilgili söylentilerin yayılmasının ardından geçtiğimiz yıl Hazır Oyunları sınırlı bir kullanıcı kitlesiyle test etmeye başladı. Android, iOS ve masaüstü cihazlarda premium kullanıcıların kullanımına sunulan bu özellik, YouTube uygulaması içinde oyunları indirmeden veya herhangi bir ekstra ücret ödemeden oynamanıza imkan tanıyor.

Angry Birds, Cut The Rope, Alien Shooter ve daha fazla oyun bulunan Hazır Oyunlar bölümünü Ana Sayfa akışını aşağı kaydırarak veya Keşfet menüsünde bulabiliyorsunuz. Oynattığınız oyunların ilerleyişi YouTube geçmişinize kaydediliyor ve desteklenen diğer platformlarla senkronize ediliyor.

YouTube, yanlışlıkla dokunmayı önleyen yeni bir kilit ekranı veya video oynatmayı hızlandırma gibi deneysel özelliklerin kullanılabilirliğini görmek için düzenli olarak testler düzenliyor. Bazı deneysel özellikler kararlı sürüme ulaşırken bazılarıysa genellikle kalıcı olarak ortadan kayboluyor. Hazır Oyunların tamamen ortadan kalkıp kalkmayacağı veya oyun deneyiminin gelecekte geri dönüp dönmeyeceği henüz belli değil.

haber-demirozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu