Haber

Meteorolojiden Uyarı: Sağanak yağış 5 gün devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı ve bulutlu, Marmara, Ege, Orta ve Batı Akdeniz ile Zonguldak çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Düzce, Bolu, Eskişehir ve Konya. yağış; İç Ege ve Göller Bölgesi ile Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde toz taşınması beklenmektedir.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, doğu kesimlerde ise 2 ila 4 derece artacağı iddia ediliyor. Rüzgarın yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzey, güneydoğu kesimlerinde güneydoğu yönlerden orta sıra orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

yağış; İç Ege ve Göller Bölgeleri ile Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

TOZ TAŞIMA UYARISI

Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde beklenen toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi, hava kalitesinin düşmesi gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün varsayımlarına göre önümüzdeki 5 gün boyunca yurdun orta ve doğu kesimlerinde sağanak yağış devam edecek.

karapurcek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu