Sağlık

İzmir’in ilk kamu hayvan hastanesi açılıyor

Sevgili dostlara çağdaş tedavi imkanları

İzmir’in ilk kamu hayvan hastanesi açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvanlara daha modern tedavi olanakları sağlayacak Seyrek Hayvan Hastanesi’ni yakın zamanda hizmete açmayı planlıyor. Kedi ve köpeklere yönelik cerrahi operasyonların gelişmiş cihazlarla gerçekleştirileceği hastane, istihdam olanağı da sağlayacak.

Sokak hayvanlarının yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen Seyrek’te hayvan hastanesi kuruyor. Yoğun bakım ve yataklı tedavi ünitelerinin bulunduğu hastane yakın zamanda hizmete açılacak. Yaklaşık 600 metrekare kapalı alana sahip hastanede cerrahi operasyonlar uzman veterinerlerden oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirilecek, kedi ve köpekler daha modern tedavi imkanlarına sahip olacak.

Uzman ekiple daha iyi hizmet

İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Umut Polat, bir kamu kurumunda ilk kez hayvan hastanesinin hizmete açılacağını belirtti. Polat, “Çalışmamız İzmir’de sokak hayvanları üzerinde yapılan çalışmaları destekliyor. Tesisimizde bulunan cihaz, ekipman ve uzman veteriner kadrosuyla siz değerli dostlarımıza yönelik faaliyetleri bir üst seviyeye taşıyacağız” dedi.

İstihdam sağlayacak

Mevzuat kapsamında yerel yönetimlerin sadece sahipsiz hayvanlara hizmet verme sorumluluğu bulunduğunu hatırlatan Polat, şöyle konuştu: “Ancak hayvan hastanesi ruhsatı alındığında hastane sahipli hayvanlara da hizmet verecek. Böylece tesisimizi modernize edip kapasitesini artıracağız. Burada operatif tedaviler gelişmiş cihazlar ve uzman personel tarafından gerçekleştirilecek. Karmaşık cerrahi operasyonlar, ortopedik operasyonlar ve göğüs cerrahisi dahil olmak üzere birçok hizmet sunulacak.”

Hayvan Hastanesi aynı zamanda yeni bir istihdam alanı da yaratacak. Veteriner hekim ve veteriner sağlık teknisyenlerinin görevlendirileceği tesiste hayvan bakıcıları da görev yapacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-sariyahsi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu