Ekonomi

Deutsche Bank, kripto varlık yönetimi için İsviçreli şirketle anlaştı

Investing.com – Almanya’nın en büyük finans kuruluşlarından biri Alman bankasıİsviçre merkezli startup Taurus ile kripto varlık saklama ve yönetim hizmetleri sağlamak için bir anlaşma imzaladı.

Deutsche Bank daha önceki açıklamalarında kripto varlık saklama hizmetinin şirketin yakın vadeli planları arasında yer aldığını belirtmişti. Buna göre finans kurumu geçtiğimiz aylarda Alman finans otoritesi BaFin’den lisans aldı. kripto saklama lisansı alınmış. Öte yandan Avrupa Birliği’nde 2018 yılı sonunda kabul edilen ve dünya çapındaki en kapsamlı kripto düzenlemesi olarak kabul edilen kripto düzenlemesi. MiCA’nın Aynı zamanda klasik finans kuruluşlarının da piyasaya girişini kolaylaştıracak. Çünkü kripto piyasasının mevzuat netliği ile daha güvenli bir ortam haline gelmesiyle birlikte finans kurumları da sektördeki yerlerini almak için acele ediyor.

Deutsche Bank’ın iş birliği yapacağı Taurus aynı zamanda bankanın yatırım yaptığı bir kuruluş. Banka, bu yıl Toros’ta işletmeye finansman sağlanarak 65 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

Deutsche Bank ayrıca tokenize varlık piyasasında da hamle yapmak istiyor

İşbirliğine ilişkin açıklama yapan Deutsche Bank Küresel Menkul Kıymet Hizmetleri Lideri Paul Maley, ilk aşamada kripto para saklama ve stabil kripto para hizmetleri sunacaklarını, ilerleyen dönemlerde ise daha geniş yelpazede hizmet sunacaklarını belirtti.

Bu vizyon çerçevesinde bankanın gelişen tokenize finansal varlık piyasasında hizmet vermek istediğinden bahsediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu