Haber

Başkentte düzenlenen etkinlikte Filistin halkının ve yetim çocukların sorunlarına dikkat çekildi.

Başkentteki bazı sivil toplum kuruluşları da düzenledikleri etkinliklerle Filistin halkının ve yetim çocukların durumuna dikkat çekti.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe İnsan Hak ve Özgürlükleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Lambaları Yakma Platformu üyeleri katıldı.

Platform Başkanı Yasemin Güllü, etkinlikte yaptığı konuşmada, İsrail’in baskınlarına direnen Filistinlilere her zaman destek vereceklerini vurguladı.

Platformu Gazze direnişinin sesini duyurmak ve oradaki insanların acılarına merhem olmak amacıyla kurduklarını anlatan Güldü, “Her Müslümanın kalbinde Mescid-i Aksa vardır.” İfadesini kullandı.

Konuşmasında Hz. Muhammed’in hadislerine de yer veren Gülmüş, “Peygamberimiz şöyle buyurdu: ‘Orası kıyamet ve dirilişin olacağı yerdir. Gidin ve orada namaz kılın. Çünkü orada kılınan bir vakit namaz gibidir. Başka bir yerde bin vakit namaz kılınır.’ “Bu hadise kavuşmak için Mescid-i Aksa’nın kandillerini yakıyoruz.” dedi.

Güldun’un konuşmasının ardından program çocukların söylediği ilahilerle devam etti. Programda yazar Hayati İnanç, Filistin soykırımını konu alan bir röportaj verdi.

İHH Ankara Kadın Kolları üyelerinin açtığı stantlarda Filistin yararına bir de kermes düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu